Ludomir Benes

Lubomir Benes dorastał w Pradze-Hloubetin. Jego rodzice szybko zauważyli, że Lubomir był utalentowanym dzieckiem. Pod okiem prywatnego nauczyciela, chłopiec rozwijał swoje zdolności malarskie i rysownicze. Po odbyciu służby wojskowej Lubomir znalazł pracę w studio animacyjnym „Bratři v triku”, gdzie poznał sekrety techniki filmów animowanych. W 1964 roku Lubomir nakręcił pierwszy własny film w technice animacji pokladkowej (ang. stop motion) pt. I beg your pardon.”.

Od tego czasu Lubomir nakręcił kilka filmów animowanych i tzw. stop-motion. W 1988 roku razem ze swoim synem i znajomym animatorem założył Studio AIF “. Tam też powstało 14 odcinków Pata i Mata.
Za swoja twórczość artysta otrzymał wiele nagród na festiwlalach w Czechach i za granicą.
Lubomir Benes zmarł w 1995 roku.

 

PatMat Film s.r.o

Marek Benes

Studio Patmat zostało założone w Pradze przez Marka Benesa, syna Lubomira Benesa.
To młoda i dynamicznea firma, zatrudniająca utalentowanych animatorów, operatorów kamer i ilustratorów. Wiele osób pracujących w studio było już zaangażowanych przy poprzednich produkcjach odcinków Sąsiadów”. To bardzo istotny element, który pozwala zachować styl, wygląd i atmosferę oryginalnych odcinków bajki.

Ciekawostką jest czas produkcji Sąsiadów”. Aby nakręcić 8-minutowy odcinek, potrzeba aż 3 miesięcy. Wiąże się to z techniką kręcenia filmów tradycyjną metodą stop- motion. Na każdą klatkę taśmy filmowej 35mm przypada jeden ruch. Tak więc na 8 minut filmu składa się aż 11.000 ruchów.

 

Linkjes

Naar de fun pagina's

Strona Urodzinowa

Zrób swoje dekoracje urodzinowe. Niezbędne akcesoria na każde przyjęcie urodzinowe. Flagi, foremki na babeczki i wiele innych pomysłów

Zrób to sam

Z pudełka po butach możesz stworzyć mini domek Pat’a i Mat’a.

Gry

Gry i zabawy oraz kolorowanka z własnym imieniem do pobrania za darmo! AJETO!